Centralstyrelse

Ordförande - Madeleine Bäck

Adress: Merbergsvägen 11, Västanå

Email: madeleine@svenskabeagleklubben.com

Tel: 072-311 40 14

Kassör - Elisabeth Lewthwaite

Adress: Heleneborgsgatan 4a 11732 Stockholm

Email: ekonomi@svenskabeagleklubben.com

Tel: 0708-396 297

Sekreterare - Herbert Sundell

Adress: Stenbäckvägen 59, 952 04 Påläng

Email: herbert@svenskabeagleklubben.com

Tel: 070-518 24 22

Ledamot - Göte Roman (Vice ordf. medlemsansv, viltspårsansv)

Adress: Björnvägen 2, 562 30 Norrahammar

Email: gote@svenskabeagleklubben.com

Tel: 070-826 16 95

Ledamot - Folke Johansson (Sammankallande JpK)

Adress: Enbärsvägen 4, 352 45 Växjö

Email: folke@svenskabeagleklubben.com

Tel: 070-571 00 98

Ledamot - Emelie Lök (Sammankallande UtsK)

Adress: Born, hembornsvägen 19, 795 92 Rättvik

Email: emelie@svenskabeagleklubben.com

Tel: 070-610 93 38

Ledamot - Camilla Gääw (Sammankallande AK)

Adress: ...

Email: camilla@svenskabeagleklubben.com

Tel: 070-884 89 76

Suppleant - Christoffer Björck (Redaktör, Sammankallande RedK)

Adress: Älgstigen 6, 952 42 Kalix

Email: christoffer@svenskabeagleklubben.com

Tel: 070-214 17 89

Suppleant - Roland Backlund (Webbmaster, Redk)

Adress: Landsvägen 157, 794 91 Orsa

Email: roland@svenskabeagleklubben.com

Tel: 072-406 49 49

Valberedningen

Ledamot - Micael Algotson (Sammankallande)

E-mail: flottebo@hotmail.se

Tel: 073-687 38 38


Ledamot - Leif Festin

E-mail: leif@mchaire.se

Tel: 013-10 15 54

Ledamot - Maria Bäcktorp

E-mail: maria202@hotmail.com

Tel: 070-345 04 81

Avelskommittén

Ledamot - Camilla Gääw (Sammankallande, Valpförmedl)

E-mail: jakt@skanninge.com

Tel: 070-884 89 76


Ledamot - 

E-mail: 

Tel: 

Ledamot - Herbert Sundell

E-mail: 

Tel: 070-518 24 22


Ledamot - Ragnar Tauson

E-mail: ragnar.tauson@outlook.com

Tel: 070-652 71 79

Jaktprovskommittén

Ledamot - Folke Johansson (Sammankallande, Resultatansvarig)

E-mail: johanssonfolke51@gmail.com

Tel: 070-571 00 98


Ledamot - Göte Roman (Spårprovsansvarig)

E-mail: gote.roman@telia.com

Tel: 070-826 16 95


Region Syd - Leif Festin

E-mail: leif@mchaire.se

Tel: 070-927 74 39

Region Mitt - Anders Riddaregard

E-mail: info@swedpacks.se

Tel: 070-492 18 35


Region Norr - Björn Aspelin

E-mail: bjas630320@gmail.com

Tel: 076-118 58 60


Region Norr - Sven Granström

E-mail: sven.g.granstrom@gmail.com

Tel: 070-663 21 36

Utställningskommittén

Ledamot - Madeleine Bäck (Sammankallande)

E-mail: madeleine@svenskabeagleklubben.com

Tel: 072-311 40 14


Ledamot - Emelie Lök

E-mail: emelie_cita@hotmail.com

Tel: 070-610 93 38


Ledamot - Karin Festin

E-mail: karin@mchaire.se

Tel: 0730-42 22 23

Ledamot - Rebecca Palm

E-mail: rebeccat.palm@gmail.com
Tel: 0722466100

Ledamot - Kurt Johansen

E-mail: grebbas@live.se

Tel: 076-142 4989


Ledamot - Ingela Holmgren

E-mail: ingelaholmgren62@gmail.com

Tel: 070-252 78 67

Redaktionskommittén

Ledamot - Christoffer Björck (Sammankallande, Redaktör)

E-mail: christoffer@svenskabeagleklubben.com

Tel: 070-214 17 89


Ledamot - Madeleine Bäck

E-mail: madeleine@svenskabeagleklubben.com

Tel: 072-311 40 14

Ledamot - Roland Backlund (webbmaster)

E-mail: roland@svenskabeagleklubben.com

Tel: 072-406 49 49